V dnešní recenzi se podíváme na slivovici od Baron Hildprandt, kterou jsme jako další obdrželi o eshopu 1er.cz a jedná se už o druhou recenzi na slivovici na tomto webu.

Slivovici jsem získal od Premier Wines & Spirits

Premier Wines & Spirits

Premier Wines & Spirits má nejširší a stálý sortiment vín a lihovin v ČR. Kromě jejich eshopu se zaměřují i na dovoz kvalitních nápojů do ČR. Při objednávce nad 1000 Kč mají dokonce dopravu zdarma. Mezi jejich nejzajímavější značky, které vozí patří Flor de Caña, Stolichnaya, Gin Mare, Baron Hildprandt, či Greenals gin. Jejich kompletní sortiment naleznete na webu.

Historie lihovaru Blatná

Historie tohoto lihovaru Vás zavede do Jižních Čech až do roku 1885, kdy naproti vodnímu zámku v Blatné založil baron František Hildprandt zámeckou palírnu přestavěnou z původního cukrovaru (založen 1812). Aktuálně zámecká palírna vyrábí několik druhů destilátů pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera a patří mezi jedny z nejznámějších distributorů destilátů v České republice, což samozřejmě ocenilo několik soutěží jak u nás, tak i ve světě např. mezi významné ocenění patří World Spirits Competition v San Franciscu z roku 2018, kdy destilát ze zralých hrušek získal zlatou medaili.

Výroba slivovice

Slivovice je vyrobená 4 – násobnou destilací a poté zraje 1 rok ve smaltovaných tancích. Voda, která je používána při výrobě destilátu prochází demineralizací a je z vlastních studní. Tímto procesem je dosaženo snížení obsahu uhlovodíků v tekutině. Výsledný destilát je tak čistší a jemnější, což ihned rozpoznáte na jeho chuti. Slivovice je s obsahem alkoholu 42,5 %.

Chuť a vůně slivovice

Intenzivní jemná vůně po švestkách kterou lze ucítit ihned po otevření lahve.

slivovice

Po napití čistý, jemný destilát, kdy v ústech zůstane chuť švestek, která postupně odezní. Po lihu ani ostatních nežádoucích látkách ani památky. Je vidět, že 4-násobná destilace opravdu vytvoří kvalitní a jemný destilát.

Koupit slivovici

Musím uznat, že se opravdu jedná o kvalitní slivovici, která je opravdu jemná. Podívejte se i na náš článek nejlepší slivovice a vyberte si tu svou.

Podobné příspěvky