V dnešní recenzi se podíváme na další pálenku, kterou je třešňovice od Bozízovské pálenice. Třešňovici jsme obdrželi spolu s hruškovicí, jablkovicí a slivovicí.

Třešňovici k recenzi darovala Bozízovská pálenice

bozízovka logo

Bozízovská pálenice

Jedná se o lihovar patřící rodině Linhartů, který sídlí v obci Hvozdec (okres České Budějovice).

Již několik let se zaměřují na výrobu tradičních destilátů jako je např. slivovice, hruškovice, jablkovice, třešňovice, tak i nabízejí komplexní služby pro ostatní pěstitele, kteří si chtějí nechat vypálit svůj vlastní kvas a mít doma destilát vyrobený na nejnovější technologii.

V nabídce najdete i několik likérů, které se vyrábí přírodní cestou – macerací za studena v ovocném destilátu a to po dobu nejméně 4 měsíců.

Získal již i ocenění a to např. regionální potravina Jihočeského kraje v roce 2017 – hruškovice 1. místo, Chutná hezky Jihočesky – slivovice 3. místo, nebo na jiných soutěžích v koštu ovocných destilátů.

Jak to vypadá v Bozízovké pálenici?

Výroba třešňovice

Třešňovice je vyrobena z jednoho druhu třešní „Karešova“ – prunus avium. Kvašení probíhá včetně pecek, do kvasu jsou přidané pouze kvasinky a enzym. Složení destilátu – ovocný destilát a voda z vlastního vrtu “ 100% přírodní produkt bez přídavku aromat.

Recenze třešňovice

Jak jsem psal v úvodu, tak tuto třešňovici jsme k recenzi obdrželi od Bozízovské pálenice. Obdrželi jsme ji spolu s dalšími pálenkami od této pálenice.

Vůně

Vůně je jemná, sladká spíše jako višeň. Žádná nežádoucí vůně po lihu a ostatních látkách.

Koupit třešňovici

Chuť

Chuť ihned po napití sladká třešeň na patře s dlouho doznívající chutí. Velice kvalitní.

My jsme si pálenku vychutnali spolu s ostatními vzorky, které máme a samozřejmě s dobrým jídlem.

Třešňovici od Bozízovské pálenice určitě doporučuji. Jedná se o kvalitní pálenku od kvalitní pálenice a rozhodně stojí za vyzkoušení. Navíc je za velmi přijatelnou cenu.

V příští recenzi Vám představíme další produkty od Bozízovské pálenice. Pokud Vás kromě pálenek zajímají například likéry, tak se podívejte na recenzi ořechového likéru, který máme rovněž od Bozízovské pálenice.

Podobné příspěvky