V dnešní recenzi se podíváme na višňovici od Baron Hildprandt, kterou jsme jako další obdrželi o eshopu 1er.cz a jedná se o první recenzi na višňovici na tomto webu.

Višňovici jsem získal od Premier Wines & Spirits

Premier Wines & Spirits

Premier Wines & Spirits má nejširší a stálý sortiment vín a lihovin v ČR. Kromě jejich eshopu se zaměřují i na dovoz kvalitních nápojů do ČR. Při objednávce nad 1000 Kč mají dokonce dopravu zdarma. Mezi jejich nejzajímavější značky, které vozí patří Flor de Caña, Stolichnaya, Gin Mare, Baron Hildprandt, či Greenals gin. Jejich kompletní sortiment naleznete na webu.

Historie lihovaru Blatná

Historie tohoto lihovaru Vás zavede do Jižních Čech až do roku 1885, kdy naproti vodnímu zámku v Blatné založil baron František Hildprandt zámeckou palírnu přestavěnou z původního cukrovaru (založen 1812). Aktuálně zámecká palírna vyrábí několik druhů destilátů pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera a patří mezi jedny z nejznámějších distributorů destilátů v České republice, což samozřejmě ocenilo několik soutěží jak u nás, tak i ve světě např. mezi významné ocenění patří World Spirits Competition v San Franciscu z roku 2018, kdy destilát ze zralých hrušek získal zlatou medaili.

Výroba višňovice

Višňovice je vyrobená 4 – násobnou destilací a poté zraje 1 rok ve smaltovaných tancích. Voda, která je používána při výrobě destilátu prochází demineralizací a je z vlastních studní. Složení destilátu je voda a višňový destilát, což vytvoří višňovici s obsahem alkoholu 42,5 %.

Chuť a vůně višňovice

Po otevření láhve cítíte jemný čistý destilát bez ostatních nežádoucích látek, když najednou smyslovými buňkami v nose projede sladká jemná vůně po višni.

Po napití čistý, jemný destilát, kdy na jazyku i patře zůstane po delší době chuť višní, která postupně odezní. Je vidět, že 4-násobná destilace opravdu vytvoří kvalitní a jemný destilát.

Koupit višňovici

Musím uznat, že se opravdu jedná o kvalitní višňovici, která je opravdu jemná. Pokud Vám višňovice „nevoní“ a chtěli byste vyzkoušet něco jiného, tak se podívejte na náš článek nejlepší slivovice a vyberte si třeba slivovici.

Podobné příspěvky