V dnešní recenzi se podíváme na další pálenku, kterou je slivovice od Bozízovské pálenice. Slivovici jsme obdrželi spolu s hruškovicí, jablkovicí a třešňovicí.

Slivovici k recenzi darovala Bozízovská pálenice

bozízovka logo

Bozízovská pálenice

Jedná se o lihovar patřící rodině Linhartů, který sídlí v obci Hvozdec (okres České Budějovice).

Již několik let se zaměřují na výrobu tradičních destilátů jako je např. slivovice, hruškovice, jablkovice, třešňovice, tak i nabízejí komplexní služby pro ostatní pěstitele, kteří si chtějí nechat vypálit svůj vlastní kvas a mít doma destilát vyrobený na nejnovější technologii.

V nabídce najdete i několik likérů, které se vyrábí přírodní cestou – macerací za studena v ovocném destilátu a to po dobu nejméně 4 měsíců.

Získal již i ocenění a to např. regionální potravina Jihočeského kraje v roce 2017 – hruškovice 1. místo, Chutná hezky Jihočesky – slivovice 3. místo, nebo na jiných soutěžích v koštu ovocných destilátů.

Jak to vypadá v Bozízovké pálenici?

Výroba slivovice

Slivovice je vyrobena z jednoho druhu švestek – “ švestka domácí“ – prunus domestica. Kvašení probíhá včetně pecek, do kvasu jsou přidané pouze kvasinky a enzym. Složení destilátu – ovocný destilát a voda z vlastního vrtu “ 100% přírodní produkt bez přídavku aromat.

Recenze slivovice

Jak jsem psal v úvodu, tak tuto slivovici jsme k recenzi obdrželi od Bozízovské pálenice. Obdrželi jsme ji spolu s dalšími pálenkami od této pálenice.

Vůně

Vůně je jemná po švestce. Žádná nežádoucí vůně po lihu a ostatních látkách.

Koupit slivovici

Chuť

Chuť má na počátku trochu ostrosti s méně doznívající dochutí na patře.

My jsme si pálenku vychutnali spolu s ostatními vzorky, které máme a samozřejmě s dobrým jídlem.

Slivovici od Bozízovské pálenice určitě doporučuji. Jedná se o kvalitní pálenku od kvalitní pálenice a rozhodně stojí za vyzkoušení. Navíc je za velmi přijatelnou cenu.

V příští recenzi Vám představíme další produkty od Bozízovské pálenice. Pokud Vás kromě pálenek zajímají například likéry, tak se podívejte na recenzi ořechového likéru, který máme rovněž od Bozízovské pálenice.

Podobné příspěvky